Centrum zamówień:
+48 512 109 807

Stulejka

Czasami w rozwoju prącia pojawia się wada zwana stulejką (phismosis) - napletek nie zsuwa się z żołędzi. Na końcu napletka powstaje ciasny twór, który nie jest wystarczająco duży, aby umożliwić swobodne zsuwanie i wsuwanie napletka na żołądź.

 

Ten ruch napletka jest ważny z wielu powodów.

Po pierwsze, ruch ten wykorzystywany jest przy masturbacji. Erekcja w przypadku niezsuwającego się napletka może być bardzo niewygodna, szczególnie w przypadku, gdy napletek nie jest wystarczająco długi. Powoduje to niemiłe uczucie napięcia.

Po drugie, gdy penis wsuwa się i wysuwa z pochwy podczas stosunku, jednocześnie porusza się on wewnątrz swoistego ‘rękawa' skóry utworzonego przez napletek. Daje to dodatkowo wiele przyjemności podczas seksu. Dlatego też, ciasno zaciągnięty napletek powoduje niemiłe uczucie naciągnięcia skóry. W przypadku tego problemu, nie są dostępne dla mężczyzny wszystkie niezwykłe wrażenia, począwszy od korony na żołędziu do wędzidełka, które stłumione jest przez fałdę skórną napletka, otaczającego żołądź również podczas stosunku.

Po trzecie, substancja wytworzona z obumarłego naskórka i łoju, która naturalnie gromadzi się pod napletkiem, nie może zostać wyczyszczona i zaczyna nieprzyjemnie pachnieć.

Jedyny sposób na sprawdzenie czy nie ma się ciasnego napletka to erekcja, jeżeli napletek schodzi, wszystko jest w porządku.

Mądrze jest nie próbować na siłę ściągnąć ciasnego napletka, gdyż w takim przypadku, może on zaklinować się za koroną. Jest to niebezpieczne, ponieważ odcina dopływ krwi do żołędzia. Należy wówczas udać się do szpitala.

Za ciasny napletek nie jest rzadkością, wielu mężczyzn żyje z nim przez całe życie. Wielu chłopców i mężczyzn jest jednak zaniepokojonych faktem, że ich napletek nie zsuwa się i chcą coś z tym zrobić. Pierwszą rzeczą, o jakiej należy pamiętać jest to, że u małych chłopców napletek nie schodzi Jest to naturalne i nie powinno się ingerować w tym momencie, gdyż napletek jest naturalnie połączony z żołędziem. W miarę wzrastania obie części rozłączą się samoczynnie. Jeżeli rozłączy się go na siłę, można uszkodzić żołądź i napletek, co skutkuje nadwrażliwą żołędzia przez całe życie. Napletki zazwyczaj nie cofają się w pełni aż do momentu, gdy chłopiec zbliża się do okresu dojrzewania. Jeżeli jednak w wieku około 15 lat napletek nie będzie schodził samoczynnie może to wskazywać na stulejkę.

Są dwie główne przyczyny pojawiania się stulejki: pierwszy - jest to wada wrodzona. Do 10% chłopców doświadcza tego problemu. Drugim powodem jest długotrwała infekcja grzybicza na końcu napletka, której efektem są zabliźnienia uniemożliwiające rozciąganie się skóry. Stulejkę można zlikwidować poprzez obrzezanie, ale często wystarczy trochę domowej medycyny - codzienne naciąganie napletka, aby go poszerzyć i umożliwić swobodne zsuwanie się. Metoda ta naprawdę działa, ponieważ ograniczenie znajduje się jedynie w wielkości otworu, który można swobodnie powiększać stosując regularne rozciąganie.

Więcej informacji: www.stulejka.com


góra strony
Podaj swój login i hasło
Login

Hasło

zapamiętaj mnie
Zapomniałem hasła

Nie masz konta?
Zarejestruj się ZA DARMO